Panel používateľa

Barenbrug WaterSaver 5 kg - trávna zmes pre suché a horúce prostredie

Barenbrug WaterSaver 5 kg - trávna zmes pre suché a horúce prostredie

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

skladom

Barenbrug WaterSaver 5 kg - trávna zmes pre suché a horúce prostredie. Zmes semien tráv WaterSaver pre vypestovanie zdravého, silného a krásneho zeleného trávnika v suchom a horúcom prostredí.

51,90 € s DPH

Výrobca: Barenbrug

Porazte sucho s trávnou zmesou, ktorá potrebuje menej vody!

Dlhšie obdobia sucha môžu vážne poškodiť váš trávnik. Riešením tohto problému je Water Saver. Kým iné odrody trávy v takejto situácii vysychajú, Water Saver si zachováva zelenú farbu vďaka odrodám s vysokoku toleranciou voči suchu a vysokým teplotám. Vďaka hlbokým koreňom môže zmes Water Saver získavať vodu z hlbších vrstiev pôdy.

Hmotnosť - 5 kg

 

Porazte sucho!

Dlhotrvajúce sucho môže vážne poškodiť váš trávnik. Osivo Water Saver tomuto problému predchádza. Zatiaľ čo iné rastliny vyschnú, Water Saver zostáva zelený. Odrody zvolené výskumom spoločnosti Barenbrug, ktoré sú obsiahnuté v zmesi Water Saver, majú vynikajúcu znášanlivosť sucha a tepla.

Zmes Water Saver obsahuje kostravu trsťovitú, mätonoh trváci a lipnicu lúčnu vyšľachtené spoločnosťou Barenbrug. Odrody lipnice lúčnej od spoločnosti Barenbrug sú známe svojou vysokou odolnosťou a schopnosťou regenerácie po obdobiach sucha. Zatiaľ čo iné odrody neprežijú suché a horúce podmienky, napríklad odroda Barimpala sa čoskoro znova zazelená.

 

Lipnica lúčna.

Lipnica lúčna je najvýznamnejším druhom trávy v zmesi Water Saver. Škála odrôd lipnice lúčnej je veľmi veľká, avšak zmes Water Saver obsahuje len tie odrody, ktoré výskum spoločnosti Barenbrug označil za najlepšie v zmysle znášanlivosti sucha, odolnosti proti zime a opotrebeniu. Barimpala je odroda lipnice lúčnej, ktorá má dobré výsledky v suchých podmienkach, ako aj počas zimy.

 

Jedinečné odrody kostravy trsťovitej!

Špecifické odrody kostravy trsťovitej od spoločnosti Barenbrug vytvárajú hlboký koreňový systém, majú jemnejšie listy a vyššiu znášanlivosť sucha ako tradičné odrody kostravy trsťovitej. Okrem toho, mätonoh trváci obsiahnutý v zmesi Water Saver zabezpečuje rýchle vzchádzanie a bol špeciálne vybratý pre jeho znášanlivosť sucha.

Vyvážená kombinácia odrôd kostravy trsťovitej, mätonohu trváceho a lipnice lúčnej od spoločnosti Barenbrug v zmesi Water Saver zabezpečuje vynikajúcu znášanlivosť sucha a tepla. Mimoriadne hlboké korene (až do hĺbky 60 cm). Vďaka svojim hlbokým koreňom, zmes tráv Water Saver získava vodu z hlbších vrstiev pôdy. Štandardné trávy vytvárajú menej hlboké korene a vodu tak získavajú len z hornej vrstvy pôdy (horných 10 až 15 cm). Takéto rastliny v suchých podmienkach usychajú skoro, dokonca ešte pred nástupom extrémneho sucha.

Kostrava trsťovitá obsiahnutá v zmesi Water Saver má korene, ktoré siahajú do hĺbky viac ako 60 cm a v nich si ukladá vodu a živiny (cukry), čím si vytvára rezervu pre obdobia sucha. Lipnica lúčna zabezpečuje horizontálny rast, čím sa vytvára rozsiahla spleť podzemných pakoreňov a koreňov. Úspora vody a nákladov S osivom Water Saver môžete ušetriť až 70% z celkového množstva závlahovej vody.

V Taliansku, kde priemerná mesačná spotreba závlahovej vody predstavuje 120 litrov na m2 to vedie k celkovému zníženiu na 0,70 x 600 litrov = 420 litrov na m2 počas vegetačného obdobia, ktoré trvá od mája do októbra. To predstavuje 42 m3 vody na 100 m2!

 

Značka Green Earth.

Primárnym záujmom vývojových snáh spoločnosti Barenbrug je ekonomické a ekologické používanie a spravovanie trávnatých plôch. Svojou značkou kvality Green Earth spoločnosť Barenbrug pomáha správcom zelene dosiahnuť udržateľnejšie využívanie a riadenie trávnatých plôch. Rozsiahly výskum a mnohoročné skúsenosti poskytujú spoločnosti Barenbrug jedinečné poznatky o tom, ktoré kultivary a zmesi môžu zabezpečiť udržateľné používanie a riadenie trávnatých plôch.

 

Zloženie

40% Festuca arundinacea Barlexas II /Barcesar

40% Festuca arundinacea Firecracker LS/Barvado

10% Poa pratensis Barimpala/Barduke

10% Lolium perenne Barlancia/Barorlando

 

Špecifikácie

Výsev/100 m² : 3 – 3,5 kg

Výška kosenia: od 30 mm

Rýchlosť vzchádzania: normálna

Potreba dusíka: nízka

Rýchlosť rastu: normálna

Nový komentár

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

              !!!   Upozornenie   !!!

Od 30.3.2020 bude predajňa otvorená pre verejnosť od 14:00 do 18:00 - bez výhrad !  Vstup podľa nariadení iba v rúšku, pri vchode bude umiestnená dezinfekcia ESSENS 96% alc. na ruky.

Vstup do vnútornej časti predajne IBA po jednom zákazníkovi.

 

Počas doobedňajších hodín vybavujeme LEN webové objednávky - bez výhrad !

Prosím - nenaliehajte na prednostné vybavenie !

 

 

Nezasielame substráty, dekoračné kôry, hnojivá nad 25 kg a pod. nadrozmerné produkty !!!

 

Vilo Nemec - NobleGarden Eudorex SK

 

Dôležité upozornenie k dezinfekčnému účinku handričiek Eudorex SK !

Handričky z polyaktívneho mikrovlákna Eudorex SK čistia až na úroveň štruktúry povrchov - absorbujú do seba 200-600 % nečistôt, vrátane baktérií, mikróbov a vírusov, ktoré v štruktúre ultra-mikrovlákna hynú.

Povrchy ostávajú čisté, vydezinfikované a suché !

 

Dávame Vám do pozornosti naše absolútne špičkové čistiace handričky Eudorex SK, ktoré nájdete v našom e-shope a na  www.eudorex-sk.sk

 

Váš  Noblegarden Eudorex SK