Panel používateľa

Stop mravcom a lezúcemu hmyzu - vodná priekopa

Stop mravcom a lezúcemu hmyzu - vodná priekopa

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

skladom

Stop mravcom a lezúcemu hmyzu - vodná priekopa . Ochrana stromov pred lezúcimi mravcami.

3,90 € s DPH

Výrobca: Noblegarden

Jednoduchá a geniálna pomôcka na ochranu stromčekov a viniča proti mravcom a inému lezúcemu hmyzu na prírodnej a prirodzenej prekážky - vode. Umelá priekopa sa skladá z dvoch polkruhových častí, ktoré obopnú kmienok. Stredová časť sa vyplní zemou kvôli ustabilizovaniu, do obvodovej misky sa naleje voda, ktorá zamedzí prístupu mravcov na chránenú rastlinu.


Vošky sú najrozšírenejším záhradním škodcom. Usilovne cicajú štavu z mladých lístkov, rastových vrcholkov konárikov a tým spôsobujú,
že listy na stromoch sa deformujú, skrúcajú a opadávajú. Veĺkú pomoc im poskytujú mravce, ktoré ich chránia pred prirodzenými predátormi (lienky, larvy zlatoočiek) a roznášajú ich po celom strome.
Odmenou pre nich je sladká tekutina, ktorú vošky vylučujú. Preto je potrebné zabrániť mravcom dostať sa na strom.

Použitie chemických prostriedkov je rozšírené a pohodlné, ale aj škodlivé pre človeka a prírodu. Pri tomto spôsobe nepoužívate žiadnu chémiu. Potrebujete na to iba vodu, ílovitú zem, misku Stop mravce.

 

Postup: Misku spojíte pri zemi okolo kmeňa stromu, voľný priestor vyplníte ílovitou zemou, ktorú primerane zvlhčíte, utlačíte. Do misky nalejete vodu. Aby sa voda nevyparovala, odporúčame doliať rastlinný olej, ktorý zostáva na povrchu a zabráňuje odparovaniu vody.

 

Často kladené otázky
Nie je potrebné spoje misky pred spojením natrieť lepidlom ,aby voda nevytiekla ?
Diel misky je vyrobený tak ,že na jednej strane je drážka a na druhej pero ,ktoré do seba zapadnú a zaistia sa klipmi. V drážke je zasunuté silikónové tesnenie ,ktoré spoj vodotesne uzavrie a voda nevytečie.

 

Aké veľkosti ponúkame ?
Spôsob ochrany stromov, ktorý prezentujeme je zameraný predovšetkým na mladé ovocné stromčeky, od výsadby po niekoľko nasledujúcich rokov.Dôležité je, aby zostal priestor na vytesnenie medzi kmeňom stromu a miskou. Misku na ochranu proti mravcom ponúkame zatiaľ s jedným priemerom 8 cm.

 

Prečo na vytesnenie priestoru medzi miskou a kmeňom stromu ílovitú zem ?
Keď sa ílovitá zem primerane zvlhčí, utlačí, stane sa z nej hustá a nepriepustná hmota . Priebežne ju treba skontrolovať / zvlhčiť, utlačiť ,doplniť atď.

 

Stačí do misky naliať iba vodu ?
Na to, aby sa zabránilo mravcom dostať sa na strom stačí naliať vodu. Aby sa voda nevyparovala odporúčame doliať rastlinný olej, ktorý zostane na povrchu a zabraňuje odparovaniu vody.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

 

Dôležité upozornenie k dezinfekčnému účinku handričiek Eudorex SK !

Handričky z polyaktívneho mikrovlákna Eudorex SK čistia až na úroveň štruktúry povrchov - absorbujú do seba 200-600 % nečistôt, vrátane baktérií, mikróbov a vírusov, ktoré v štruktúre ultra-mikrovlákna hynú.

Povrchy ostávajú čisté, vydezinfikované a suché !

 

Dávame Vám do pozornosti naše absolútne špičkové čistiace handričky Eudorex SK, ktoré nájdete v našom e-shope a na  www.eudorex-sk.sk

 

Váš  Noblegarden Eudorex SK