Panel používateľa

Hecht 1803 S 5 v 1 - elektrická kosačka s pojazdom 1800W

Hecht 1803 S  5 v 1 - elektrická kosačka s pojazdom  1800W

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

skladom u dodávateľa

Hecht 1803 S 5 v 1je výkonná elektrická rotačná kosačka s pojazdom. Mulčovanie, bočné vyhadzovanie, 60 l kôš. TURBO motor s príkonom 1800 W. Záber 46 cm, hmotnosť 26,4 kg.

229,90 € s DPH

Import kód: Hecht 1803

Výrobca: Hecht

 


Parametre


hmotnosť (kg)  - 26,4
príkon (W) - 1800
doporučená plocha (m2)  - 1200
nastavenie výšky (mm) -  30 - 75
centrálne nastavenie výšky kosenia -  áno
guličkové ložiská -  áno
pojazd  -  áno,  3,6 km/h
skelet -  kovový
edge cutting -  áno
nastavenie výšky rukoväte -  áno
mulčovacia sada v cene -  áno
kryt bočného vyhadzovanie v cene  - áno
záber (cm) -  46
kôš (l) -  60

 


Popis tovaru


Hecht 1803 S 5 in 1 je elektrická rotačná kosačka s minimálnymi nárokmi na údržbu s maximálnou výbavou, ktorá si v mnohom nezadá ani s výkonnejšími kosačkami. Pre pohon tu slúži elektrický TURBO motor s vysokým krútiacim momentom s príkonom 1800 W.
Základom kosačky je poctivý kovový skelet, ktorý má nielen dostatočnú tuhosť, ale obsluhe zaistí i dostatočnú ochranu od prípadných predmetov odhodených nožom kosačky.

Výkonný elektromotor sa stará nielen o pohon noža, ale v prípade tejto kosačky i pohon zadných kolies pre pojazd. Vďaka tejto konštrukcii je doporučená udržovaná plocha až 1200 m2. Rýchlosť pojazdu je 3,6 km/h a pri pracovnom zábere 460 mm ide práca naozaj od ruky. Nastavenie výšky kosenia sa vykonáva centrálne jedinou pákou od 30 do 75 mm. Kvalitnú a pevnú rukoväť je možné vďaka použitiu hviezdicových matíc kedykoľvek behom pár sekúnd jednoducho oddeliť alebo zložiť. Zároveň je rukoväť opatrená prepracovaným systémom nastavenia výšky, ktorý je možné použiť i pre jej rýchle zloženie pri parkovaní. Veľkou výhodou je i páka spínača motora a páka pojazdu, ktoré sú vedené po celej šírke madla. Vďaka tomu je možné viesť kosačku ľubovoľnou rukou a druhú ruku využiť napríklad k bezpečnej manipulácii s prívodným káblom. Samozrejmosťou je i bezpečnostné tlačidlo proti náhodnému spusteniu a odľahčovač pnutia kábla.


Súčasťou kosačky je i mulčovacia sada, Tá umožní počas pár sekúnd zmeniť funkciu kosačky z bežného kosenia na tzv. mulčovanie. Vďaka špeciálnej konštrukcii noža dochádza k drobnému posekaniu trávy. Tieto zvyšky potom prepadnú ku koreňom trávnika, kde tlejú a slúžia ako prirodzené hnojivo. Zaujímavosťou je, že tento mulč nezanesie trávu plsťou, naopak ju chráni pred stratou vlhkosti čím podporí jej zdravý rast.


Po odklopení záslepky na boku skeletu je možné kosačku osadiť tunelom pre bezpečné bočné vyhadzovanie, ktorý využijete predovšetkým pri kosení dlhšieho neudržiavaného trávnika alebo pri mulčovaní. Vďaka bočnému vyhadzovaniu pri kosení bez koša potom nešliapete v pokosenej tráve a kosačka sa toľko nezanáša.


Zaujímavou vlastnosťou je "eDGE CUTTING". Vďaka šikovne tvarovanému skeletu pri kosení pozdĺž múrikov a plotov dosahujú nože takmer až na samý okraj trávnika. Konečná úprava trávnika po kosení napríklad pomocou vhodného vyžínača je potom znateľne jednoduchšie a rýchlejšie a v mnohých prípadoch už konečná úprava nie je vôbec potrebná.


Pozornosti konštruktérov neušiel ani 60 l kôš s mechnickou siganizáciou stavu naplnenia. Kôš je v zadnej časti opatrený malou záklopkou, ktorá je zdvíhaná prúdom vzduchu od rotora kosačky. Vďaka zmene prúdenia v závislosti na stave naplnenia koša táto záklopka mení svoju polohu a obsluha tak má neustály prehľad o stave koša.


Cez skutočne kvalitné spracovanie a množstvo fukcií si kosačka udržala hmotnosť príjemných 26,5 kg. Drobnou nevýhodou je nutnosť napájania zo siete pomocou kábla, čo je však mnohonásobne vyvážené jednoduchosťou obsluhy a údržby. Zatiaľ čo bežné spaľovacie motory je nutné pravidelne kontrolovať, nastavovať, doplňovať olej a pod., elektrický motor je prakticky bezúdržbový, čo samozrejme znižuje ako nároky na obsluhu, tak prevádzkové náklady.

Nový komentár

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

                      Vážení zákazníci

 

  Od 27.10.2020 bude naša predajňa zatvorená z dôvodu sťahovania, v prípade záujmu kľudne volajte, v rámci možností Vás radi obslúžime, e-shop bude fungovať v obmedzenom režime do cca 07.11.2020, potom štandardne.

Po tomto termíme Vás rád privítam v našej novej  - malej, milej a modernej predajničke.

 

 

Výpredajové produkty nájdete na týchto stránkach.

FCB - https://www.facebook.com/bazarnoblegarden/

WEB - https://www.noblegarden.sk/c/produkty-zahrada-zahradne-naradie-zahradny-nabytok-detske-ihriska/mega-vypredaj/?view_style=list&id=product-list-c787&view_count=9&pagination_page=27&view_sort=position

 

 

Dôležité upozornenie k dezinfekčnému účinku handričiek Eudorex SK !

Handričky z polyaktívneho mikrovlákna Eudorex SK čistia až na úroveň štruktúry povrchov - absorbujú do seba 200-600 % nečistôt, vrátane baktérií, mikróbov a vírusov, ktoré v štruktúre ultra-mikrovlákna hynú.

Povrchy ostávajú čisté, vydezinfikované a suché !

 

Váš  Noblegarden Eudorex SK