Panel používateľa

Prepichovač trávnika - aerifikačný návlek na topánky s 5 cm klincami

Prepichovač trávnika - aerifikačný návlek na topánky s 5 cm klincami

Hodnotenie produktu: 4.63/5 (8x)

Vaše hodnotenie:

skladom Top produkt

Prepichovač trávnika - aerifikačný návlek na topánky s 5 cm dlhými ostrými klincami. Aerifikačné prepichovacie návleky na topánky.

19,90 € s DPH

Import kód: 5461

Výrobca: Verdemax

Klince slúžia na prepichnutie tvrdých a ílovitých trávnikov, následne trávnik lepšie prijíma vodu a živiny. Možnosť použitia pred prepieskovaním trávnika. Veľmi vhodné aj pre realizátorov liatych podláh, podláh z kamenného koberca a pod. Realizátor nemusí vstupovať do potrebného pracovného priestoru celou nohou - vstup na klincoch sa sám zaleje. Potvrdené reálnymi situáciami.

Hmotnosť - 1 kg

 

Prevzdušnenie trávnika-aerifikácia

Čo to je - uvoľnenie zhutnenia v koreňovej zóne, odstránenie zhutneného materiálu (a nahradenie top dressingom - kremičitým pieskom ). V utlačenej pôde sa znižuje sa množstvo pôdnych pórov, obmedzuje sa prístup vzduchu ku koreňom - rastliny prestávajú rásť.


Cieľ: umožnenie „ dýchania koreňovej zóny" - zvýšiť prístup vzduchu ku koreňom.

Vytvorenie pevného koreňového systému - tráva lepšie odoláva stresom, lepšie prijíma vodu a živiny, trávnik je hustejší, pevnejší, pružnejší.
Koreňový systém - 80 % suchej hmotnosti rastliny - fungujúci koreňový systém - zdravá rastlina

Z hľadiská optimálneho rastu trávnika, hádam najdôležitejšie je zabezpečiť v pôde vyrovnaný pomer vzduchu a vody. Voda sa dá relatívne ľahko regulovať závlahovým a drenážnym systémom, omnoho zložitejšie je regulovať v koreňovej zóne dostatok vzduchu. Obsah kyslíka v pôde je kľúčom k zdravému rastu a vývinu koreňov a tým aj nadzemnej hmoty, k eliminácii rozvoja chorôb.

 

Prečo vykonávame aerifikáciu.

Používa sa hlavne pri silne zaťažovaných trávnikoch a pri trávnikoch založených na ílovitých alebo zhutnených pôdach. Aerifikáciou odstraňujeme zhutnenie vegetačnej vrstvy, zlepšujeme priesak vzduchu a vody ku koreňom trávy, urýchľuje rozklad organických zbytkov, zlepšuje prísun živín. Pôsoby priaznivo na otepľovanie povrchu pôdy, čo ma za účinok podporu rastu koreňového systému a odnožovanie.

 


Termíny a ako často používať aerifikáciu.

Vykonávame ju počas celej doby vegetácie od apríla do októbra, najčastejšie počas jari alebo neskorej jesene. Silno zaťažované trávniky sa aerifikujú raz mesačne, ihriskové trávniky na jar a na jeseň, v našich záhradkách by to malo stačiť podľa stavu trávnatej plochy raz za 1 až 2 roky.

Nový komentár

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

                      Vážení zákazníci

 

  Od soboty 5.12.2020 nás nájdete v našej novej predajni na adrese Nová 15 v Pezinku - Grinave, na prízemí v modrej budove f. Ekodren, vedľa showroomu Škoda - KARIREAL SLOVAKIA a.s.

 

 

                                   nová predajňa     nová predajna

 

Tešíme sa na Vás          

                               Vilo a Rišo

 

 

Dôležité upozornenie k dezinfekčnému účinku handričiek Eudorex SK !

Handričky z polyaktívneho mikrovlákna Eudorex SK čistia až na úroveň štruktúry povrchov - absorbujú do seba 200-600 % nečistôt, vrátane baktérií, mikróbov a vírusov, ktoré v štruktúre ultra-mikrovlákna hynú.

Povrchy ostávajú čisté, vydezinfikované a suché !

 

Váš  Noblegarden Eudorex SK