Menu
Prepichovač trávnika - aerifikačný návlek na topánky s 5 cm klincami

skladom Top produkt

Prepichovač trávnika - aerifikačný návlek na topánky s 5 cm dlhými ostrými klincami. Aerifikačné prepichovacie návleky na topánky. Čítajte viac

19,90 €

Import kód: 5461

Výrobca: Verdemax

Popis

Klince slúžia na prepichnutie tvrdých a ílovitých trávnikov, následne trávnik lepšie prijíma vodu a živiny. Možnosť použitia pred prepieskovaním trávnika. Veľmi vhodné aj pre realizátorov liatych podláh, podláh z kamenného koberca a pod. Realizátor nemusí vstupovať do potrebného pracovného priestoru celou nohou - vstup na klincoch sa sám zaleje. Potvrdené reálnymi situáciami.

Hmotnosť - 1 kg

 

Prevzdušnenie trávnika-aerifikácia

Čo to je - uvoľnenie zhutnenia v koreňovej zóne, odstránenie zhutneného materiálu (a nahradenie top dressingom - kremičitým pieskom ). V utlačenej pôde sa znižuje sa množstvo pôdnych pórov, obmedzuje sa prístup vzduchu ku koreňom - rastliny prestávajú rásť.


Cieľ: umožnenie „ dýchania koreňovej zóny" - zvýšiť prístup vzduchu ku koreňom.

Vytvorenie pevného koreňového systému - tráva lepšie odoláva stresom, lepšie prijíma vodu a živiny, trávnik je hustejší, pevnejší, pružnejší.
Koreňový systém - 80 % suchej hmotnosti rastliny - fungujúci koreňový systém - zdravá rastlina

Z hľadiská optimálneho rastu trávnika, hádam najdôležitejšie je zabezpečiť v pôde vyrovnaný pomer vzduchu a vody. Voda sa dá relatívne ľahko regulovať závlahovým a drenážnym systémom, omnoho zložitejšie je regulovať v koreňovej zóne dostatok vzduchu. Obsah kyslíka v pôde je kľúčom k zdravému rastu a vývinu koreňov a tým aj nadzemnej hmoty, k eliminácii rozvoja chorôb.

 

Prečo vykonávame aerifikáciu.

Používa sa hlavne pri silne zaťažovaných trávnikoch a pri trávnikoch založených na ílovitých alebo zhutnených pôdach. Aerifikáciou odstraňujeme zhutnenie vegetačnej vrstvy, zlepšujeme priesak vzduchu a vody ku koreňom trávy, urýchľuje rozklad organických zbytkov, zlepšuje prísun živín. Pôsoby priaznivo na otepľovanie povrchu pôdy, čo ma za účinok podporu rastu koreňového systému a odnožovanie.

 


Termíny a ako často používať aerifikáciu.

Vykonávame ju počas celej doby vegetácie od apríla do októbra, najčastejšie počas jari alebo neskorej jesene. Silno zaťažované trávniky sa aerifikujú raz mesačne, ihriskové trávniky na jar a na jeseň, v našich záhradkách by to malo stačiť podľa stavu trávnatej plochy raz za 1 až 2 roky.

Diskusia 0

Žiadne komentáre

Nový komentár

Hodnotenie 0

Hodnotenie produktu

4.46/5

Pridať

Žiadne komentáre

Prepichovač trávnika - aerifikačný návlek na topánky s 5 cm klincami
Prepichovač trávnika - aerifikačný návlek na topánky s 5 cm klincami

19,90 €

Nový komentár

Kontrolný kód

i

Potrebujete poradiť s objednávkou?

Neváhajte nás kontaktovať