Panel používateľa
Späť

Hmyzí hotel Maxo

Pridal: Pridané: 3.2.2020 15:31:37 Počet zobrazení: 250

03 Február 2020

Hmyzie domčeky sa stali v poslednej dobe módnou záležitosťou. Oproti iným módnym výstrelkom má ich umiestňovanie na záhradách svoje racionálne opodstatnenie aj v dlhodobejšom horizonte.

Hmyzí hotel Maxo

Hmyzie domčeky predstavujú nielen okrasný prvok, ale sú navyše praktické a pekné. Pomáhajú do záhrady prilákať užitočný hmyz, ktorý ekologickú a úplne šetrnú cestou môže pomôcť zvyšovať úrodnosť pestovaných plodín.

Výborné aj ako pomôcka pre vzdelávanie detí, vhodné pre škôlky a školy.

Hmyzí domček je hniezdisko, úkryt a miesto na prezimovanie pre užitočný hmyz. Na záhradách žije veľké množstvo hmyzu. Mnohé z nich nám poskytujú neoceniteľné služby. Predovšetkým sa jedná o opeľovanie kvetov, bez ktorého by stromy a rastliny neplodili žiadne ovocie. O to sa starajú včely samotárky, ktoré znášajú aj chladnejšie počasie a sú častými obyvateľmi hmyzích domčekov. Ďalšie druhy užitočného hmyzu, ako sú napríklad lienka sedembodková, zlatoočko alebo škvoři pomáhajú prírodnou cestou k regulácii škodcov na záhrade. Najmä im chutia vošky, roztočce, strapky, vlnatky a im podobné potvorky, z ktorých má nie jeden záhradník či sadár ťažkú ​​hlavu.

Hmyzí domček / hotel - sa skladá z rôznych oddelení, kde každé má inú výplň a poskytuje tak vhodné možnosti pre úkryt, rozmnožovanie a prezimovanie rôznych druhov užitočného hmyzu. Dutina s úzkou vstupnou štrbinou je vhodným miestom pre úkryt kukiel i dospelých jedincov motýľov, ako je potrebné babôčka pávooká, Babôčka žihľavová, Babôčka biele C, alebo žltáčik rešetliakový. Steblá slamy či trstiny, alebo vyvŕtané dierky do tvrdšieho dreva predstavujú ideálne prostredie pre úkryt vajíčok včiel samotářek. Niektoré druhy včiel, ôs, alebo napríklad čmeliaky nevytvárajú kolónie. Nežijú v úľoch, ale samostatne, a preto potrebujú hniezdne chodbičky pre úspešné nakladenia a vyliahnutia vajíčok. Hmyzí domček je preto ideálne prostredie. Ďalšími obyvateľmi hmyzieho domčeka môžu byť lovci škodcov (hlavne vošiek). Medzi tieto bez pochyby patrí Lienka sedembodková, zlato očko alebo škvori. Hľadajú si úkryt napríklad v roztvorených borovicových šiškách, medzi kúskami drievok či kôry, alebo v drevité vlne.

Hmyzí domček je vhodné umiestniť do odľahlého, pokojnejšieho kúta záhrady, na suché, slnečné alebo polo tienisté miesto. Pokiaľ možno nasmerujeme vchod na južnú stranu. Domček by mal byť chránený pred dažďom, prudkým vetrom a predátormi. Aby sa do hmyzieho domčeka nasťahovali užitočné druhy hmyzu, je dobré, keď v jeho okolí budú mať dostatok kvitnúcich rastlín, stromov a kríkov. Na zimu ho neupratujte do interiéru.
Údržba je veľmi jednoduchá, nemusí sa čistiť.

Upozornenie !!! V prípade záujmu preferujeme osobný odber.

Rozmery

celková výška v štíte - 93 cm

šírka úžikovej zelenej časti - 60 cm

hrúbka úžikovej zelenej časti - 13,5 cm

šírka striešky - 90 cm

hrúbka striešky - 21 cm

hmotnosť - cca 20 kg

Domček má po bokoch a v štíte upevňovacie pliešky na prípadné uchytenie kvôli stabilite

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

                      Vážení zákazníci

 

  Od 27.10.2020 bude naša predajňa zatvorená z dôvodu sťahovania, v prípade záujmu kľudne volajte, v rámci možností Vás radi obslúžime, e-shop bude fungovať v obmedzenom režime do cca 07.11.2020, potom štandardne.

Po tomto termíme Vás rád privítam v našej novej  - malej, milej a modernej predajničke.

 

 

Výpredajové produkty nájdete na týchto stránkach.

FCB - https://www.facebook.com/bazarnoblegarden/

WEB - https://www.noblegarden.sk/c/produkty-zahrada-zahradne-naradie-zahradny-nabytok-detske-ihriska/mega-vypredaj/?view_style=list&id=product-list-c787&view_count=9&pagination_page=27&view_sort=position

 

 

Dôležité upozornenie k dezinfekčnému účinku handričiek Eudorex SK !

Handričky z polyaktívneho mikrovlákna Eudorex SK čistia až na úroveň štruktúry povrchov - absorbujú do seba 200-600 % nečistôt, vrátane baktérií, mikróbov a vírusov, ktoré v štruktúre ultra-mikrovlákna hynú.

Povrchy ostávajú čisté, vydezinfikované a suché !

 

Váš  Noblegarden Eudorex SK